Faqe te Verdha, Flete te Verdha, Kosova, Biznese, Firmas

Hosting dhe Domene  
Shkruaj emrin e biznesit ose shėrbimit: Kėrkim i avancuar

English version English


DUKAGJINI Group
http://www.dukagjinigroup.com

Rr. Fehmi Agani Nr. 16
Pejė
Kosovė
Tel: +381 (0)39 432 025
Emri i Korporatės "Dukagjini" ėshtė i lidhur ngushtė me pėrpjekjet e gjithanshme tė shoqėrisė pėr nismat e ekonomisė private. Nė saje tė punės kėmbėngulėse dhe tė palodhshme tė zotėri Ekrem Llukės, nė vitin 1987 filloi punėn Ndėrmarrja Librare Botuese Tregtare "Dukagjini", e cila shumė shpejt u bė njė nga bartėset mė tė rėndėsishme tė zhvillimit ekonomik nė komunėn e Pejės dhe mė gjerė.

Rrita e korporatės "Dukagjini" ėshtė e lidhur, para sė gjithash, me Shtypshkronjėn, njėsi punuese mė vete, e cila bashkė me simotrat: Fabrika e Duhanit, Kompania e Sigurimeve, Shtėpia Botuese, Njėsia Ndėrtimore dhe Rrjeti Tregtar, sajojnė Korporatėn e mirėnjohur nga tė gjithė - "Dukagjini".
Sot "Dukagjini" ka arritur kudo, duke zgjėruar vazhdimisht gamėn e prodhimeve dhe tė shėrbimeve cilėsore dhe besnikėrinė profesionale te tė gjithė afaristėt.

Korporata "Dukagjini", me 400 tė punėsuar, paraqet njė hallkė tė rėndėsishme pėr zhvillimin ekonomik tė Kosovės.

Ndėrmarrjet
Shtypshkronja DUKAGJINI SHTYPSHKRONJA
Me pajisje mė bashkėkohore dhe me sistem kompjuterik tė pėrgatitjes sė materialeve pėr shtyp, shtypshkronja "Dukagjini" sot ėshtė mė pretigjiozja nė Kosovė, prodhimet e sė cilės janė tė mirėpritura jo vetėm nė Kosovė, por edhe nė Shqipėri, Maqedoni, Mal tė Zi e regjion. Aftėsia profesionale e inxhinierėve tė grafikės, bėjnė qė botimet e kėsaj shtypshkronje tė gjejnė vend nė ēdo shtėpi, nė ēdo mjedis shoqėror e kulturor.

KOMPANIA E SIGURIMEVE
Korporata "Dukagjini" nė zingjirin e vet e ka tė ndėrtuar Kompaninė e Sigurimeve, e cila, ka sistemin e sigurimeve tė licencuar nga ndėrkombėtarėt. Shėrbimet cilėsore dhe besueshmėria tė tė siguruarit i jep asaj vendin e parė nė Kosovė. Kompania e Sigurimeve ka pėrfaqėsitė e veta nė tėrė Kosovėn si dhe nė Shqipėri.

INDUSTRIA E DUHANIT
Krahas prodhimeve me rendiment shumė cilėsorė tė cigareve, mund tė gjeni edhe prodhimin e fabrikės sonė EUROGOLD.
Ajo qė e bėn EUROGOLD-in shumė tė kėrkuar, jo vetėm nė tregun tonė, ėshtė aroma dhe shija e kėndshme, si dhe ēmimi i arsyeshėm.

RRJETI TREGTAR
Rrjeti i zhvilluar tregtar, me veturat pėr shitje ambulante qė posedon, mbulon tėrė territorin e Kosovės.
Depo nė Zahaq tė Pejės, me hapėsirė prej 3.600 metrash katrorė dhe makineri pėrkatėse, pėrmbushė tė gjitha standardet dhe kėrkesat e korporatės.
Gjithashtu, nė dy libraritė ndėrkombėtare , nė Pejė dhe Prishtinė, ofron lexuesve tituj librash nė shumė gjuhė botėrore.

RADIOTELEVIZIONI
RadioTelevizioni paraqet konceptin zhvillimor tė kompanisė dhe fjalės sė lirė nė Kosovė. Modeli i komunikimit me opinionin publik bėhet pėrmes kontakteve tė drejtpėrdrejta prandaj Radio dhe Televizioni tashmė ėshtė mė i njohuri nė Kosovė.
Sipas analizave dhe hulumtimit te Opinionit, Radio Dukagjini ėshtė radio mė e dėgjuar nė Kosovė, kurse Televizioni ka frekuencė lokale dhe ėshtė mjaft i ndikueshėm nė opinion. Ky model i zhvillimit pasqyron idenė tonė pėr zhvillimin e demokracisė dhe fjalės sė lirė. Respekti pėr kompaninė ka bėrė qė Radio tė jetė e besueshme pėr opinionin publik nė Kosovė, kurse Televizioni tė bėjė njė kthesė mediale nė rajonin ku ėshtė e vendosur kompania.

SHTĖPIA BOTUESE
Kompania "Dukagjini" ka ndėrruar sistemin e komunikimit me botėn inetelektuale dhe Universitare pėrmes Shtėpise Botuese, me tri biblotekat kryesore: "Fryma", "Rozafa" dhe "Dukagjini Balkan Books". Qė nga themelimi i saj janė botuar mbi 150 tituj, duke dhėnė kėshtu njė kontribut tė rėndėsishėm nė daljen nga sistemi komunist i vlerave i cili ka qenė i stėrngarkuar nė Kosovė dhe regjion. Shtėpia botuese ka bėrė njė rivlerėsim tė vlerave duke botuar emra tė njohur tė letersisė botėrore dhe filozofisė bashkėkohore. Ėshtė kompania e parė qė ka respektuar tė drejtėn e autorit dhe ka ndėrtuar njė process tė pakthyeshėm tė sitemit tė vlerave dhe sistemit tė ri edukativ, qė po ndėrtohet. Pėrkthimet e veprave tė rėndėsishme tė krijuesve tė mėdhenj kanė vendosur ura midis njerėzve dhe kulturave tė botės.

NDĖRMARRJA NDĖRTIMORE
Nė gjirin e Korporatės "Dukagjini" po zhvillohet edhe njė veprimtari e suksesshme - Njėsia e Ndėrtimtarisė, e cila ėshtė duke ngritur njė kompleks tė madh banesash.
Inxhinierėt dhe punėtorėt profesionalė tė ndėrtimtarisė ofrojnė ambiente bashkėkohore pėr afarizėm dhe pėr banim.
Ndėrtimet zhvillohen sipas standardeve mė tė larta evropiane.

Ky listim shfaqet nė kėto kategori:
Media & Shtyp » Librari & Biblioteka
Ndėrtimtari & Konstruksion » Firma & Ndėrmarrje ndėrtimore
Shėrbime Financiare, Legale & Konsulente » Sigurime shėndetėsore
Shėrbime Financiare, Legale & Konsulente » Sigurime Sociale & Pensionale
Shėrbime Financiare, Legale & Konsulente » Sigurime te automjeteve
Tregti & Shitje » Export - Import (Tė pėrgjithshme)
Ushqim & Restorante » Pije alkoolike & Joalkoolike


Komentet pėr DUKAGJINI Group
Komente: 0
Vlerėsimi i pėrgjithshem: 0.00 nga 10.0
Nuk ka asnjė koment pėr
DUKAGJINI Group

Dėshironi tė vendosni komentin tuaj pėr kėtė listim? Vendosja e komentit ėshtė po aq e lehtė sa edhe klikimi mbi linkun pėrfundi. Nė mėnyrė qė te leni njė koment, ju duhet tė keni njė llogari tė hapur. Krijimi i njė llogarie ėshtė falas dhe njė proces i thjeshtė, qė zgjatė vetėm disa sekonda.

Shto komentin tuaj

  Kosova Yellow Pages Web Direktori Shqiptare KOSOFT STUDIO EuroPages

Rekomandoje - Bëje faqe startuese -  - Rregullat & Kushtet
Lidhu me ne - Kodet postare - Numra me rendësi - Kontaktoni webmaster-in