Faqe te Verdha, Flete te Verdha, Kosova, Biznese, Firmas

Hosting dhe Domene  
Shkruaj emrin e biznesit ose shėrbimit: Kėrkim i avancuar

English version English


Agjencioni pėr Regjistrimin e Bizneseve Kosovare
http://www.arbk.org

Ndėrtesa e re e Fakultetit Ekonomik
Prishtinė 10000
Kosovė
Tel: +381 (0)38 504 604 664
Agjencioni pėr Regjistrimin e Bizneseve Kosovare ėshtė i autorizuar pėr:

a) Regjistimin e bizneseve tė reja,
b) Riregjistrimi i bizneseve tė regjistruara si tė pėrkohshme,
c) Regjistrimi i Emrit Tregtar i cili mund tė shfrytėzohet nga cilido lloj i biznesit;
d) Regjistrimin e njėsive punuese tė bizneseve kosovare;
e) regjistrimin e njėsive – pėrfaqėsive tė kompanive tė huaja nė Kosovė,
f) regjistrimi i ndryshimeve nė informata tė cilat kanė qenė tė regjistruara me regjistrim tė pėrkohshėm;
g) pranimi i raporteve vjetore dhe pasqyrave vjetore financiare (bilanceve vjetore) nga Korporatat, Shoqėritė aksionare dhe Shoqėritė me pėrgjegjėsi tė kufizuar;
h) fshierja nga regjistri i tė gjitha bizneseve jo funkcionale tė cilat nuk janė nė pėrputhje me legjislationin pėrkatės ose bėjnė shkelje tė nenit 34.4 tė UA 2002/22;
i) dizajnimi dhe distribuimi i formularėve pėrkatės pėr regjistrim,
j) distribuimi i Ēertifikatave pėr bizneset e regjistruara,
k) dhėnja e shenimeve dhe vertetimi i kopjeve tė dokumentacionit nga Regjistri i biznesit,
l) bashkėpunimi me Zyrėn e statistikės, Administratėn tatimore Zyrat dhe Agjensionet tjera,
m) ruajtja e tė dhėnave tė shkruara dhe elektronike,
n) sigurimi i informatave publikut pėrmes publikimit tė njoftimeve, tė letrave me informata tė parashtypura dhe kopjeve tė dokumenteve si dhe operimi i faqes sė internetit.

Ky listim shfaqet nė kėto kategori:
Ente & Shėrbime publike » Organizata & Agjencione Qeveritare


Komentet pėr Agjencioni pėr Regjistrimin e Bizneseve Kosovare
Komente: 0
Vlerėsimi i pėrgjithshem: 0.00 nga 10.0
Nuk ka asnjė koment pėr
Agjencioni pėr Regjistrimin e Bizneseve Kosovare

Dėshironi tė vendosni komentin tuaj pėr kėtė listim? Vendosja e komentit ėshtė po aq e lehtė sa edhe klikimi mbi linkun pėrfundi. Nė mėnyrė qė te leni njė koment, ju duhet tė keni njė llogari tė hapur. Krijimi i njė llogarie ėshtė falas dhe njė proces i thjeshtė, qė zgjatė vetėm disa sekonda.

Shto komentin tuaj

  Kosova Yellow Pages Web Direktori Shqiptare KOSOFT STUDIO EuroPages

Rekomandoje - Bëje faqe startuese -  - Rregullat & Kushtet
Lidhu me ne - Kodet postare - Numra me rendësi - Kontaktoni webmaster-in