Faqe te Verdha, Flete te Verdha, Kosova, Biznese, Firmas

Hosting dhe Domene  
Shkruaj emrin e biznesit ose shėrbimit: Kėrkim i avancuar

English version English


Agjencioni Kosovar pėr Prona
http://www.kpaonline.org

Goleshi 2
Prishtinė 10000
Kosovė
Tel: +381 (0)38 225 473
Fax: +381 (0)38 249 919
Zyret Qendrore tė KPA-sė
Agjencioni Kosovar pėr Prona ("KPA") ėshtė themeluar me 4 Mars 2006 me Rregulloren e UNMIK-ut 2006/10, si agjencion administrativ i pavarur sipas Kapitullit 11.2 tė Strukturimit Institucional tė Kosovės.
Ka mandatin tė zgjidh kėrkesat qė rrjedhin nga konflikti i armatosur nė mes tė 27 Shkurtit 1998 dhe 20 Qershorit 1999 nė lidhje me pronėn e patundshme private, qė pėrfshinė pronėn bujqėsore dhe komerciale - dhe ka tri funksione kryesore:
(a) pranimin, regjistrimin dhe ndihmėn gjykatave pėr tė zgjidhur kėrkesat specifike pėr pronėn e patundshme private;
(b) zbatimin vendimeve pėrfundimtare ligjore; dhe
(c) administrimin e pronave tė zbrazėta.

Ky listim shfaqet nė kėto kategori:
Ente & Shėrbime publike » Organizata & Agjencione Qeveritare


Komentet pėr Agjencioni Kosovar pėr Prona
Komente: 0
Vlerėsimi i pėrgjithshem: 0.00 nga 10.0
Nuk ka asnjė koment pėr
Agjencioni Kosovar pėr Prona

Dėshironi tė vendosni komentin tuaj pėr kėtė listim? Vendosja e komentit ėshtė po aq e lehtė sa edhe klikimi mbi linkun pėrfundi. Nė mėnyrė qė te leni njė koment, ju duhet tė keni njė llogari tė hapur. Krijimi i njė llogarie ėshtė falas dhe njė proces i thjeshtė, qė zgjatė vetėm disa sekonda.

Shto komentin tuaj

  Kosova Yellow Pages Web Direktori Shqiptare KOSOFT STUDIO EuroPages

Rekomandoje - Bëje faqe startuese -  - Rregullat & Kushtet
Lidhu me ne - Kodet postare - Numra me rendësi - Kontaktoni webmaster-in