Faqe te Verdha, Flete te Verdha, Kosova, Biznese, Firmas

Hosting dhe Domene  
Shkruaj emrin e biznesit ose shėrbimit: Kėrkim i avancuar

English version English


Fakulteti i shkencave matematiko-natyrore - Universiteti i Prishtinės
http://www.uni-pr.edu/up/?cid=1,89

Prishtinė 10000
Kosovė
Tel: 038 549 872; 038 549 873;
Studimet e shkencave tė natyrės dhe matematikės (biologji, fizikė, kimi dhe matematikė) nė Prishtinė kanė filluar nė vitin akademik 1060/61, nė kuadėr tė Fakultetit Filozofik dhe nė vitin 1971 formohet Fakulteti i Shkencave Matematike-Natyrore ku sot organizohen studime tė rregullta dhe me korrespodencė nė pesė katedra:

* Fizikė
* Matematikė
* Biologji
* Kimi
* Gjeografi


Fakulteti ka 25 laboratorė dhe kabinete tė shpėrndara nėpėr departamente si vijon: 11 nė Departamentin e Biologjisė, 6 nė Departamentin e Fizikės, 6 nė Departamentin e Kimisė, kabineti i informatikės, kabineti i hartografisė dhe kabineti i gjuhėve tė huaja. Secili departament ka bibliotekė dhe rrjetin e internetit. Nė procesin mėsimorė dhe hulumtues shkencorė janė tė angazhuar 97 mėsimdhėnės dhe asistentė nė marrėdhėnie tė rregullt pune dhe 38 mėsimdhėnės dhe asistentė me punė plotėsuese.

Ky listim shfaqet nė kėto kategori:
Edukim & Trajnim » Fakultete


Komentet pėr Fakulteti i shkencave matematiko-natyrore - Universiteti i Prishtinės
Komente: 0
Vlerėsimi i pėrgjithshem: 0.00 nga 10.0
Nuk ka asnjė koment pėr
Fakulteti i shkencave matematiko-natyrore - Universiteti i Prishtinės

Dėshironi tė vendosni komentin tuaj pėr kėtė listim? Vendosja e komentit ėshtė po aq e lehtė sa edhe klikimi mbi linkun pėrfundi. Nė mėnyrė qė te leni njė koment, ju duhet tė keni njė llogari tė hapur. Krijimi i njė llogarie ėshtė falas dhe njė proces i thjeshtė, qė zgjatė vetėm disa sekonda.

Shto komentin tuaj

  Kosova Yellow Pages Web Direktori Shqiptare KOSOFT STUDIO EuroPages

Rekomandoje - Bëje faqe startuese -  - Rregullat & Kushtet
Lidhu me ne - Kodet postare - Numra me rendësi - Kontaktoni webmaster-in